Hakkımızda

1970'li yıllardan bu yana ve ayrıca 1992 yılında kurulan Hayçelik Metal Ürünleri Tic Ltd Şti ile demir-çelik sektöründe bulunmanın haklı gururunu yaşamaktayız. Firmamız çeşitli ülkelerden ithalatını yaptığı dikişsiz çelik çekme boru, yuvarlak çelik boru, kare çelik boru, lama vb. demir çelik ürünleri ile müşterilerine hizmet vermektedir.
1970'li yıllarda Hayrettin ÖZÇELİK ile çelik ticareti hayatına başlayan ailemiz daha sonra oğlu İbrahim ÖZÇELİK'in de katılımıyla 1992 yılında Hayçelik Ltd Şti'ni kurarak yoluna devam etmiştir. Ülkemizin medarı iftiharı firmalarından kaliteli ve alaşımlı demir çelik üretimi yapan ÇEMTAŞ A.Ş'nin de bayiiliğini almış, demir-çelik sektörünün en büyük problemi olan kalite sorunlarına bir nebze de olsa katkıda bulunmaya çalışmıştır. 2000 yılından bu yana da özellikle Avrupa'dan olmak üzere çeşitli ülkelerden ithalatlarımızı sürdürmekteyiz.
Beylikdüzü Mermerciler sanayi sitesindeki kapalı depomuzda hizmet veren firmamız, müşterilerimizin memnuniyetini ve güvenini ön planda tutma ilkesi ile hizmetlerimize devam etmekteyiz. Yurtiçinde Çemtaş AŞ, Asil Çelik ve çeşitli Haddehanelerden en hızlı ve en güvenilir bir biçimde müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamaktayız.

İstanbul Çelik

istanbul çelik1970 li yıllardan bu yana ve ayrıca 1992 yılında kurulan Hayçelik Metal Ürünleri Tic Ltd Şti ile İstanbul çelik sektöründe bulunmanın haklı gururunu yaşamaktayız. Ülkemizin medarı iftiharı firmalarından kaliteli ve alaşımlı demir çelik üretimi yapan ÇEMTAŞ A.Ş'nin de bayiiliğini almış,

İstanbul çelik sektörünün en büyük problemi olan kalite sorunlarına bir nebze de olsa katkıda bulunmaya çalışmıştır. 2000 yılından bu yana da özellikle Avrupa'dan olmak üzere çeşitli ülkelerden ithalatlarımızı sürdürmekteyiz.

Firmamız İstanbul çelik sektörünün en önde gelen kuruluşudur. Ürünlerimiz çelik taşıyıcı sistem fabrikada, endüstriyel ortamda hızla üretilir ve kısa sürede monte edilir.

Kangal

Hayçelik Kangal boru


KANGAL BORU KULLANIM YERLERİ

Tel ve çivi imalatı

Hasır imalatı

Elektrot ve kaynak teli imalatı

Civata ve somun imalatı

Yay imalatı için kullanılır.


Diğer bazı ürün ve hizmetlerimiz: çelik boru, dikişsiz çelik çekme boru, yuvarlak çelik, kalın yuvarlak çelik, istanbul çelik, ankara çelik, elmaslı karot uçları, çelik çekme boru

Elmaslı Karot Uçları

hayçelik elmaslı karot uçlari
İmalatına başlamış olduğumuz karot uçları ile müşterilerimize en iyi ürünü sunabilmenin mutluluğunu ve gururunu yaşamaktayız. Karot uçlarımız şimdilik soketsizdir.
İmalatını yaptığımız boruların gövdesi dikişsiz çelik borulardan, kafası ise yekpare çelik flanştandır.
Çap Ölçüleri: 30 ve 230mm arası tüm ebatlar
Delme boyu: 45 cm
Bunun haricinde özel ölçü üretim de yapmaktayız, lütfen sorunuz.
Diğer bazı ürün ve hizmetlerimiz: çelik boru, dikişsiz çelik çekme boru, yuvarlak çelik, kalın yuvarlak çelik, elmaslı karot uçları, çelik çekme boru, istanbul çelik, ankara çelik

Dört Köşe Çelik Boru

hayçelik dört köşe çelik borular
Endüstiryel ürünlerimizden olan dört köşe çelik borularımız hafif olmasından dolayı etkisinde kalacağı deprem yükü de soğurması gereken deprem enerjisi de az olur. Çeliğin esnekliği ve büyük oranda şekil değiştirme özelliği yapının depremi hasarsız atlatmasını sağlar, hayat kurtarır.
Dört köşe çelik borularımız taşıyıcı sistem fabrikada, endüstriyel ortamda hızla üretilir ve kısa sürede monte edilir.
Dört köşe çelik borularımız endüstriyel bir üründür, üretimi kontrol altındadır. Yapının tüm elemanları yapı kullanımdayken bile kontrole açıktır.

Yuvarlak Çelik

hayçelik yuvarlak çelik borular
Türkiye’de ürün kalitesiyle adını duyurmuş olan firmamız Hayçelik Metal Ürünleri TİC LTD ŞTİ olarak ürünlerimizden bazıları şunlardır; dikişsiz çelik çekme boru, yuvarlak çelik boru, kalın yuvarlak çelik boru, kare çelik boru, altıköşe çelik boru, dört köşe çelik boru, çelik çekme boru, kangal, elmaslı karot uçları.
Yuvarlak çelik borularımız; Karbon Çelikleri (SAE 1010-1060 arası, C35-C40-C45), Sementasyon Çelikleri (16MnCr5-7131-20MnCr5-8620), Islah Çelikleri (4140-4340-42CrMo4-41Cr4-5140-Ck40), İnşaat ve düz yapı Çelikleri (St37-St42-St52-30ChGSA), Otomat Çelikleri (9S20-9SMnPb28-9SMnPb36-35SPb20).

Dikişsiz Çelik Çekme Boru

hayçelik dikişsiz çekme boru
1. PANEL ve DAVLUMBAZ BORULARI
Ø 2-4 ¨ dış çapları arasında, muhtelif et kalınlıklarında DIN 17175 standardına uygun St.35.8, St 45.8 ve 15Mo3 kalite çelikler kullanılarak üretilen ısıya dayanıklı dikişsiz çelik çekme borulardır.
2. KAZAN BORULARI
750 °C sıcaklığa kadar çalışabilen kazanlarda süper heater ve eşanjörlerde kullanılan min.1/2 ¨ çapında DIN 17175 standardına uygun St 35.8, St 45.8, 15Mo3, 13CrMo44 ve 10CrM910 kalite çelikler kullanılarak üretilen dikişsiz çelik çekme borulardır.
3. PETROL VE SONDAJ BORULARI (OCTG- Oil Country Tubular Goods)
Sondaj kuyularında muhafaza (kolon-casing) ve üretim (tubing) ve manşon (coupling) olarak API 5CT standardına uygun H40, J55, K55 ve N80 kalite çelikler kullanılarak, API 5B standardına uygun dişli-manşonlu olarak üretilen dikişsiz çelik çekme borulardır.
4. HAT BORULARI (OCTG)
API 5L standardına uygun olarak, kaynak ağızlı veya API 5B standardına uygun olarak dişli-manşonlu olarak Grade A ve Grade B kalite çelikler kullanılarak üretilen dikişsiz çelik çekme borulardır.
5. MEKANİK AMAÇLAR İÇİN KULLANILAN BORULAR
Otomotiv sanayinde, hidrolik sistemlerde, vagon imalat sanayinde ve zirai aletler sanayinde kullanılan, DIN 1629 standardına uygun St 52 ve özel amaçlar için geliştirilmiş 24Mn4 kalite çeliklerden üretilen dikişsiz çelik çekme borulardır.
6. BASINÇLI KAP (TÜP) İMALATINDA KULLANILAN BORULAR
İçinde basınçlı gazlar (Co2,O2,N,vb) ve yangın söndürme kimyasalları depolanan yüksek basınca dayanıklı tüp imalatında gövde olarak kullanılan, 32CrM04, DIN 1629 standardına uygun St 52 ve API 5CT standardına uygun J55 kalite çelikler ile üretilen dikişsiz çelik çekme borulardır.
7. SIVI,GAZ ve TANE İLETİM AMACI İLE KULLANILAN BORULAR
Genel amaçlı olarak sıvı, gaz ve tane iletimi amacıyla TS 301, TS 346, TS 381, ASTM A53, ASTM 106, API 5L, API 5CT, DIN 1629 ve DIN 17175 standartlarına uygun olarak üretilen dikişsiz çelik çekme borulardır.
8. PROFİL BORULAR
Genel amaçlar ve makine parçaları için muhtelif kalite çelikler kullanılarak üretilen kare çelik, dikdörtgen çelik ve özel kesitli profillerde dikişsiz çelik çekme borulardır.
9. ASKERİ AMAÇLAR İÇİN KULLANILAN BORULAR
Özel standartlara uygun çelikler ile üretilen bomba gövdesi, roket gövdesi, mermi kovanı, palet ve gömlek olarak kullanılan askeri amaçlı dikişsiz çelik çekme borulardır.
SICAK DİKİŞSİZ ÇELİK ÇEKME BORULARIN VE PROFİLLERİN KULLANIM AVANTAJLARI
  • Dikişli borularla elde edilemeyen yüksek mukavemet ve yüksek sıcaklık ve yüksek basıncın elzem olduğu alanlarda dikişsiz çelik çekme boru kullanılması avantajlıdır.
  • Dikişsiz çelik çekme boruların bir diğer avantajı; makine parçası olarak dolu kütükten işlemek yerine daha az işçilik ve maliyetlerle üretim yapılmasıdır.
  • Kalın etli çelik çekme borulardan sağlam Konstrüksiyon imalatında düşük maliyetiyet alınması da dikişsiz çelik çekme boruların avantajlarındandır.

Çelik Çekme Boru

hayçelik, çelik çekme boru, çekme boruBeylikdüzü Mermerciler sanayi sitesindeki kapalı depomuzda hizmet veren firmamız, müşterilerimizin memnuniyetini ve güvenini ön planda tutma ilkesi ile çelik çekme borularını üretmektedir. Yurtiçinde Çemtaş AŞ, Asil Çelik ve çeşitli Haddehanelerden en hızlı ve en güvenilir bir biçimde müşterilerimizin çelik çekme boru ihtiyacını karşılamaktayız.

Çelik çekme Borularımız Avrupa standartlarında bir üretimle sizlere sunulmakta ve siz değerli müşterilerimizn güvenliği açısından, üretilen çelik çekme borularımız sizlere ulaşana kadar sıkı denemelerden geçmektedir. Çelik çekme Borularımızın malzemesi olan çelik üretilirken çok titiz çalışılmaktadır. Çeliğin elde edildiği demir ve karbon oranından, çeliğe kıvam vermek için kullandığımız suyun ph derecesine kadar hersey denetim altında tutulmaktadır. Hayçelik Tic. Ltd. Şti. ülkemizin medarı iftiharı firmalarından kaliteli ve alaşımlı demir çelik üretimi yapan ÇEMTAŞ A.Ş'nin de bayiiliğini almış, demir-çelik sektörünün en büyük problemi olan kalite sorunlarına bir nebze de olsa katkıda bulunmaya çalışmıştır. 2000 yılından bu yana da özellikle Avrupa'dan olmak üzere çeşitli ülkelerden çelik çekme boru ithalatlarımızı sürdürmekteyiz.

Paslanmaz Çelik Borular

hayçelik, çelik boruPaslanmaz çelik borularımız günümüz çelik sektörünün üzerine yoğunlaştığı ve en çok kullanılan boru türüdür. Çeşitli paslanmaz çelik boru kalite ve standartları bulunmaktadır.
Genel olarak paslanmaz çelik borular %10-%25 arasında Cr (Krom) içerirler. Krom, çeliğin yapısında çeliğin yüzeyine çıkarak kromoksit tabakası oluşturur ve demirin oksitlenmesini engeller. Bu krom oksit tabakası çok ince bir film olarak oluşup malzemenin mekanik özelliklerinde her hangi bir kötü etki oluşturmaz.
Ayrıca alaşım elementi olarak Ni (Nikel) de kullanılır. Nikel paslanmaz özelliğini iyileştirir ve iyi bir korozyon direnci sağlar. Paslanmaz çelik borular neredeyse tüm sanayi kollarında kullanılmaktadır.

Çelik Borular


Beylikdüzü Mermerciler Sanayi Sitesindeki kapalı depomuzda çelik boru satışında hizmetinizdeyiz. Hayçelik olarak, çelik boru konusunda Türkiye’nin tercihi olmanın gururunu yaşamaktayız. Bayiliğini almış olduğumuz kaliteli ve alaşımlı demir çelik üretimi yapan Çemtaş AŞ., Asil Çelik ve çeşitli haddehanelerde müşterilerimizin çelik boru ihtiyacını en hızlı ve güvenilir şekilde karşılamaktayız.
Son teknolojik makina ve teçhizat kullanılarak hazırlanmış olan çelik borularımız müşterilerimizin beğenisini kazanmaktadır. 1970'li yıllarda Hayrettin ÖZÇELİK ile çelik ticareti hayatına başlayan ailemiz daha sonra oğlu İbrahim ÖZÇELİK'in de katılımıyla 1992 yılında Hayçelik Ltd Şti'ni kurarak yoluna devam etmiştir. 2000 yılından bu yana da, özellikle Avrupa'dan olmak üzere çeşitli ülkelerden ithalatlarımızı sürdürmekteyiz. Hayçelik olarak müşterilerimizin memnuniyeti konusundaki hassasiyetimizden dolayı çelik borularımızı denetimden geçirilen yerlerden almayı tercih etmekteyiz.
Çelik borularımız kullandığımız çeliğin yüksek kalitesine karşın, oldukça düşük fiyatla sizlere sunulmaktadır. Müşterilerimizin memnuniyetini ve güvenini ön planda tutma ilkesi ile hizmetlerimize devam etmekteyiz.
Diğer Ürün ve hizmetlerimizden Bazıları:  çelik boru, dikişsiz çelik çekme boru, yuvarlak çelik, kalın yuvarlak çelik, istanbul çelik, ankara çelik

Uluslararası Standartların Karşılaştırılması


Yukarıdaki tablolarda sizlere yıllardır Avrupa standartlarında üretimini yapmış olduğumuz çelik boru, dikişsiz çelik çekme boru, yuvarlak çelik, kalın yuvarlak çelik, karot uçları, çelik çekme boru vb. demir çelik ürünlerimizin dünya çapında üretimde en gelişmiş ülkelerle karşılaştırmamız gerçek değerleriyle sunulmuştur.

Karbon Çelikleri ve Kullanım YerleriFirmamız çeşitli ülkelerden ithalatını yaptığı çelik boru, dikişsiz çelik çekme boru, yuvarlak çelik, kalın yuvarlak çelik, karot uçları, çelik çekme boru vb. demir çelik ürünleri ile müşterilerine hizmet vermektedir.
Yukarıdaki tablolarda sizlere yıllardır Avrupa standartlarında üretimini yapmış olduğumuz Karbon Çeliklerimizin kalite standartlarını ve kullanım alanlarını sizlere tum gerçek değerleriyle sunmaktayız.

Yuvarlak Çelik Boru, Kare Çelik Boru Altıgen Çelik Boru Ağırlık Tablosu

Hayçelik Yuvarlak, Kare, Altıgen Ağırlık Tablosu

Firmamız çeşitli ülkelerden ithalatını yaptığı çelik boru, dikişsiz çelik çekme boru, yuvarlak çelik, kalın yuvarlak çelik, karot uçları, çelik çekme boru vb. demir çelik ürünleri ile müşterilerine hizmet vermektedir.
Yukarıdaki tablolarda sizlere yıllardır Avrupa standartlarında üretimini yapmış olduğumuz Yuvarlak Çelik Boru, Kare Çelik Boru, Altıgen Çelik Boru ağırlık değer tablolarını tüm gerçek değerleriyle sunmaktayız.

Boruların Nominal Çap Tablosu

Hayçelik Boru Nominal Çap Tablosu
Firmamız çeşitli ülkelerden ithalatını yaptığı çelik boru, dikişsiz çelik çekme boru, yuvarlak çelik, kalın yuvarlak çelik, karot uçları, çelik çekme boru vb. demir çelik ürünleri ile müşterilerine hizmet vermektedir.
Yukarıdaki tablolarda sizlere yıllardır Avrupa standartlarında üretimini yapmış olduğumuz borularımızın nominal çap değer tablolarını tüm gerçek değerleriyle sunmaktayız.

Boru Ağırlık Tablosu

Hayçelik Boru Ağırlık Tablosu
Firmamız çeşitli ülkelerden ithalatını yaptığı çelik boru, dikişsiz çelik çekme boru, yuvarlak çelik, kalın yuvarlak çelik, karot uçları, çelik çekme boru vb. demir çelik ürünleri ile müşterilerine hizmet vermektedir.
Yukarıdaki tabloda sizlere yıllardır Avrupa standartlarında üretimini yapmış olduğumuz borularımızın ağırlık tablolarını tüm gerçek değerleriyle sunmaktayız.

Teknik Bilgiler

ANSI
B16.25 - Short radius dirsek ve Returnlere kaynak agzinin hazirlanmasi.
PBE
(Plain Both Ends) = Her iki tarafi düz uçlu
PE
(Plain end) = Düz uçlu
SW
(Socket Weld) = Soket Kaynakli
BW
(Butt Weld) = Alin kaynakli
TSE
(Thereaded Small End) = Küçük ucu disli.
TLE
(Thereaded Large End) = Büyük ucu disli.
TBE
(Thereaded Both End) = Her iki ucu disli.
BSE
(Beveled Small End) = Küçük ucu kaynak agizli.
BLE
(Beveled Large End) = Büyük ucu kaynak agizli
BBE
(Beveled Both Ends) = Her iki ucu kaynak agizli .
PLE
(Plain Large Ends) = Büyük ucu düz
THD
(Thereaded) = Disli
PSE
(Plain Small End) = Küçük ucu düz.
ANSI
B36.10 - Kaynakli ve dikissiz çelik çekme boru.
ANSI
B.I.20.1 - Standart kolonik boru disi.
SW
Spiral dikisli borular.
ERW
Boyuna dikisli borular.
BKM
Kaynak islemi ve ölçü kalibrasyonundan sonra isil islem görmemis borular.
GBK
Soguk çekmeden sonra gaz altinda tavlanmis borular.
BKW
Isil islemden sonra çok az sekil degistirme oraninda tamamlayici bir soguk çekme isleminden geçmis ( yumusak ) borular.
NBK
Soguk çekmeden sonra koruyucu gaz altinda normalize edilmis borular.
BK
Soguk çekmeden sonra isil islem görmemis ( set parlak ) borular.

Firmamız çeşitli ülkelerden ithalatını yaptığı çelik boru, dikişsiz çelik çekme boru, yuvarlak çelik, kalın yuvarlak çelik, istanbul çelik, ankara çelik, karot uçları, çelik çekme boru vb. demir çelik ürünleri ile müşterilerine hizmet vermektedir. Ürünlerimiz üretim aşamasından size ulaştırılıncaya kadar yoğun denetimlerden geçmektedir. Ülkemizin medarı iftiharı firmalarından kaliteli ve alaşımlı demir çelik üretimi yapan ÇEMTAŞ A.Ş'nin de bayiiliğini almış, demir-çelik sektörünün en büyük problemi olan kalite sorunlarına bir nebze de olsa katkıda bulunmaya çalışmıştır. 2000 yılından bu yana da özellikle Avrupa'dan olmak üzere çeşitli ülkelerden ithalatlarımızı sürdürmekteyiz.

Ürünler

  • Dikişsiz Çelik Çekme Borular:

Makine Sanayi
Gemi Sanayi
İnşaat Sanayi
Yapı Sektörü
Kazan, Fırın Sanayi
Petrol, Su, Gaz, Hava hatları
  • Yuvarlak Çelik, Lama Çelik, Kare Çelik, Altıköşe Çelik:

Karbon Çelikleri (SAE 1010-1060 arası, C35-C40-C45)
Sementasyon Çelikleri (16MnCr5-7131-20MnCr5-8620)
Islah Çelikleri (4140-4340-42CrMo4-41Cr4-5140-Ck40)
İnşaat ve düz yapı Çelikleri (St37-St42-St52-30ChGSA)
Otomat Çelikleri (9S20-9SMnPb28-9SMnPb36-35SPb20)

Firmamız çeşitli ülkelerden ithalatını yaptığı çelik boru, dikişsiz çelik çekme boru, yuvarlak çelik, kalın yuvarlak çelik, istanbul çelik, ankara çelik, karot uçları, çelik çekme boru vb. demir çelik ürünleri ile müşterilerine hizmet vermektedir. Ürünlerimiz üretim aşamasından size ulaştırılıncaya kadar yoğun denetimlerden geçmektedir. Ülkemizin medarı iftiharı firmalarından kaliteli ve alaşımlı demir çelik üretimi yapan ÇEMTAŞ A.Ş'nin de bayiiliğini almış, demir-çelik sektörünün en büyük problemi olan kalite sorunlarına bir nebze de olsa katkıda bulunmaya çalışmıştır. 2000 yılından bu yana da özellikle Avrupa'dan olmak üzere çeşitli ülkelerden ithalatlarımızı sürdürmekteyiz.

Teknik

Ürünlerle ilgili bilgi tablolarına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

>> Teknik Bilgiler
>> Boru Ağırlık Tablosu
>> Boruların Nominal Çap Tablosu
>> Yuvarlak Çelik Boru, Kare Çelik Boru, Altıgen Çelik Boru Ağırlık Tablosu
>> Karbon Çelikleri ve Kullanım Yerleri
>> Uluslararası Standartların Karşılaştırılması

İletişim

HAYÇELİK Metal Ürünleri Tic Ltd Şti

İletişim-image
Adres:
Mermerciler Sanayi Sitesi 2. Cad. No:13 Beylikdüzü-İstanbul-Türkiye
Email: zafer@haycelik.com.tr
Telefon: (90)-212-8767575
Fax: (90)-212-8767609

İletişim Formu İçin Tıklayınız